Idén is látogatást tettünk a CHS partnernapjára, ahol ezúttal a HP kapta a főszerepet. Bele is adtak apait-anyait, az összes létező számítástechnikai szegmenset lefedve mutattak be jobbnál-jobb újdonságokat.
HP Pro x2 612
HP Pro x2 612: az igazi hibrid, kompromisszumok nélkül
(kattintásra nagyban nyílik meg)
Egyre vékonyodik a határ a laptopok és a táblagépek között, ezt 2013 óta folyamatosan szemmel követhetjük. Előbb megjelentek az érintőképernyős laptopok, majd dokkolóval, opcionális billentyűzettel ellátott táblagépek, és idén igazán nagy népszerűségnek örvendnek a kettő-az-egyben gépek. Ezek laptopok és táblagépek egyben. Lecsatlakoztathatod és az ágyból netezhetsz, viszont ha odaülnél az asztalhoz és írnál egy hosszabb levelet, akkor nem kell az érintőképernyő esetlen gépelésén idegeskedned, hiszen kéznél van a dokkoló, ami egyben a billentyűzet is.
A HP a Pro x2 612-vel ezt a hullámot kívánja meglovagolni, és igen jó eséllyel láttak neki. A hibrid gépek általános hibája a fejnehéz kialakítás. A kijelző mögött megbújik az alaplap, a processzor, a hűtés, a háttértár, tehát a gép lényegében helyigényes és nehéz része. A Pro x2 612 ezzel szemben egy jóval kiegyensúlyozottabb masina. A billentyűzet kellően vastag, amely egyben dokkoló és plusz akkumulátort is rejt magában. Stabil érzetet nyújt, nem érzed azt, hogy hátrabukna bármelyik pillanatban a gép.
Ha akarod laptop, ha akarod tablet, a minőség pedig állat leejtő
(kattintásra nagyban nyílik meg)
A tablet-rész áll egy 12,5”-os kijelzőből (HD vagy FullHD felbontással), amely egyben Wacom digitalizáló tábla is (1024 szintű érzékenységgel, természetesen a géphez járó digitalizáló tollal), Intel Celeron, Pentium vagy Core i3 és i5 processzorból, 64 és 512GB közötti SSD-ből. Az ebben lévő akkumulátorral 8 óra üzemidő érhető el. És amikor már épp lemerülne, rápattintod a dokkolóra, és további 14 óra áll rendelkezésedre.
A dokkoló háttérvilágításos billentyűzete köszönőviszonyban sincs a hibrid gépek esetlen és kényelmetlen megoldásaival. Igazi laptop érzetet ad, öröm használni, kényelmes vele gépelni és stabilan tartja a tablet-részt is. A dokkolón találunk USB 3.0, DisplayPort, HDMI, VGA, LAN csatlakozókat. A táblagép részen is elhelyeztek USB 3.0 portból egyet, ahogy kártyaolvasó is található rajta.
A gép átesik a HP speciális, teljes körű, 115 ezer órás tesztelési procedúráján. Igen, jól olvastad, minden részegységet és egyben a gépet magát ennyi ideig tesztelik, mielőtt megvásárolnád és megkezdődne a tényleges 3 éves garanciális időszak. A kijelző egyébként teljesen cseppálló és a mobiltelefonokon híressé vált Gorilla Glass-t kapta meg, ami gátolja a karcok kialakulását és bizonyos mértékben az ütésektől is véd.
Mintha csak egy prémium laptopot látnánk, nem egy táblagép dokkolóját
(kattintásra nagyban nyílik meg)
A gépet elsősorban nagyvállalatok figyelmébe ajánlják, így opcionálisan kérhető hozzá ujjlenyomat olvasó is, támogatja a SmartCard-okat és a TPM technológiát is. Igény szerint a gép kérhető lesz Windows 7-el és 4G mobilvételre alkalmas rádióval is, ha épp nincs a közelben WiFi. A HP szerint szeptemberben elkezdik kiszállítani az első darabokat. A táblagép önmagában is megvásárolható lesz, ezt Pro Tablet 612-nek nevezték el („x2” nélkül).
HP ElitePad 1000 G2
Kicsit inkább a táblagépek fele billent a mérleg, amikor az ElitePad 1000 második generációját megálmodták a HP-nél. A 10,1 colos masina egészen addig átlagos Windows-alapú tabletnek tűnik, ameddig nem csatlakoztatjuk a kiegészítőket. A HP ezeket jacket-eknek, azaz kabátoknak nevezte el.
A „productivity jacket” egy visszafogott kényelmet biztosító billentyűzettel ellátott dokkoló. Kapott rajta helyet két darab USB 3.0 csatlakozó és SD kártyaolvasó is. Az „expansion jacket”-el táblagép marad, de a második akkumulátornak köszönhetően plusz 12 óra üzemidővel gazdagodik. Ahogyan USB 3.0 és HDMI csatlakozókkal is.
A tablet, amit úgy öltözethetsz fel, ahogy éppen te szeretnéd
(kattintásra nagyban nyílik meg)
A gép egyébként extra nagy betekintési szöget biztosító IPS panelt kapott, a 10,1”-hoz képest meglepő 1920x1200-as felbontással. A kijelző védelméről szintén a Gorilla Glass gondoskodik. A kommunikációról a 802.11n Wifi és a Bluetooth 4.0 gondoskodik, opcionálisan 4G-vételre képes rádiót is kérhetünk bele. Processzor terén az Intel Atom Bay Trail-T Z3795 SoC mellett döntöttek, ezt 4 GB memória támogatja, a háttértárként pedig 64 vagy 128 GB-os eMMC tárolót választhatunk, amely később bővíthető SD kártyával.
HP EliteBook 700
A HP mindig is híres volt arról, hogy az EliteBook sorozattal az üzleti életben felmerülő igényeket teljes mértékben ki tudja szolgálni. Természetesen ennek megkövetelik az igencsak vaskos árát is, amit viszont nem minden kis- és középvállalkozás, esetleg egyszerre több száz gépet cserélő nagyvállalat tud felvállalni.
Prémium üzleti tulajdonságok pénztárcabarát áron
(kattintásra nagyban nyílik meg)
Ezt meglátva hozták létre az olcsóbb, de az EliteBook előnyeinek jelentős részét felvonultató 700-as szériát. A minőségről gondoskodik a 115 ezer órás tesztelés és a katonai szabványok alapján létrehozott MIL-STD-810G teszt is. Ez utóbbi tartalmaz (a teljesség igénye nélkül):
● alacsony és magas nyomás vizsgálatot,
● hirtelen hőmérséklet változást,
● folyadékokkal, porral, homokkal való érintkezést,
● napfénynek, esőnek, párának való kitételt,
● gyorsulás, rázás, zaj, hő-sokk tesztet,
● savval történő kontakust,
● ejtés, dobás, hajítás és lőfegyver okozta sokkot,
● hő és pára, rezegtetés és ejtés egyidejű tesztjét.
És hogy mitől olcsóbb? Amennyiben nem elsődleges a gép sebessége és számítási teljesítménye, tehát ha nem ragaszkodsz az Intel platformhoz, akkor kérheted AMD chipsettel és processzorral. Ebben az esetben egy még mindig jó, ámde nem kimagasló teljesítményű, viszont minden szempontból prémium, üzleti gépet vásárolsz. Hátránya továbbá, hogy nem támogatja a Wipro technológiát.
A 115 ezer óra tesztelés, a magnézium ház és a military standard erős érvek
(kattintásra nagyban nyílik meg)
Cserébe megkapta az EliteBook 800-as széria magnéziumházát és a DisplaySafe gumírozott kijelzőkeretet. Méretekben minden igényt kielégítő a paletta: 12,5”, 14” és 15,6”-os kijelzőátlókkal jelennek meg 700-as EliteBook-ok. Billentyűzete cseppálló, a HDD-t pedig ejtés ellen a 3D DriveCare védi, amely gyorsulást észlelve azonnal kikapcsolja azt és parkoló állásba helyezi az olvasófejet.
Az EliteBook kérhető mSSD-vel és dupla akkumulátorral is a hosszabb üzemidő érdekében. A prémium kategória hagyatéka az egyetlen szervizpanel is, amely segítségével hozzáértő kezek percek alatt tudnak memóriát, merevlemezt vagy akár processzort is cserélni. A gépet természetesen ellátták USB 3.0 és biztonságos, lenyíló LAN csatlakozóval is.
HP EliteDesk 800 Desktop Mini
Akárhányszor is próbálták temetni, az asztali PC nem halott, igenis él és virul. Erről tesz tanúbizonyságot a Desktop Mini is, ami a nevéhez hűen valóban igazán miniatűrre sikeredett. A gépház térfogata 1 liter. Igen, jól olvastad, egy liter, mint egy doboz 2,8%-os tej, vagy éppen a routered. Csak viszonyításképpen, a hagyományos álló tornyok 30 literesek. Ez csupán egyetlen liter.
Nem nagyobb, mint a routered, mégis teljes értékű számítógép
(kattintásra nagyban nyílik meg)
Ekkora dobozba sűrítettek bele egy teljesen funkcionális, Intel Core i3 vagy i5 processzort támogató, mindössze 35 wattos (nyugalmi „idle” állapotban 8W) fogyasztással bíró, igazán hosszú élettartamú számítógépet.
A Desktop Mini-t felszerelheted az asztal aljára vagy a monitorod hátuljára, sehol nem lesz útban. Támogatja a 3 kijelzős megjelenítést, ebben segít az Intel HD Graphics és Audio-ja, a HDMI és a DisplayPort is. Ellátták természetesen USB 3.0 portokkal is, és a méretéhez képest nagy szám, hogy hagyományos 2,5”-os laptop merevlemez fér az aprócska házba.
HP Pavilion x360
A HP nem csak az üzleti felhasználókra gondol, ezért is születhetett meg a Pavilion x360. A gép egy hagyományos laptop. Kivéve, hogy az érintő kijelzője 360 fokban átfordítható. A HP mérnökeinek a fejében a sokoldalú felhasználás lebeghetett, amikor ezt a gépet megálmodták. Használhatod munkára hagyományos állásban, teljesen áthajtva táblagépként (nem lecsatolható ugyanis a képernyő), játékra, filmnézésre.
Kicsi, könnyű, és úgy forgathatod, ahogy kedved tartja
(kattintásra nagyban nyílik meg)
A gép pehelykönnyű, mindössze 1,5 kilogrammos. Kijelzője éppen nagyobb, mint egy netbook-é, 11,6”-os HD (1366x768). Az Intel Pentium N szériától a Core i3-ig bármelyik processzorral rendelhetjük, amelyet fixen 4 GB DDR3 memória és HDD, SSHD vagy SSD szolgál ki háttértárként. Ellátták USB 3.0, LAN, HDMI csatlakozókkal és kártyaolvasóval. A kommunikációról 802.11n WiFi, Bluetooth 4.0 gondoskodik.
360°, szálcsiszolt felület és Beats Audio
(kattintásra nagyban nyílik meg)
A gép elsősorban fiataloknak készült, erről is árulkodik a rikító vörös szín, a szálcsiszolt felső fedél, a Beats Audio és a 3 megapixeles webkamera is. Operációs rendszerként a Windows 8.1-et kapta meg, ami tökéletes választás, hiszen az érintőképernyő révén táblagép formába „hajtva” tökéletes a csempés felület használatára, laptop formában használva pedig rendelkezésre áll az asztali felület.