Újra és újra csak ígéreteket látunk a Microsoft-tól, mindeközben egyre többen térnek át a Windows 8.1-re. A ZDnet értesülései szerint egészen 2015-ig nem kerül vissza semmilyen formában a Start menü, és ráadásul nem is a Windows 8-ban, hanem a következő kiadásban, a „Threshold” kódnéven fejlesztés alatt álló Windows 9-ben láthatjuk újra.
Korábban többször volt szó a már ikonikussá vált Start menü visszatéréséről. Először a Windows 8.1-be ígérték, majd később az ahhoz kiadott Update 1 frissítésnél is megkongatták a harangokat, de mindkétszer elmaradt.
Áprilisban feltalálták a spanyolviaszt: a hagyományos és a modern ötvözete
Az áprilisban tartott Microsoft fejlesztői konferencián felbukkant ugyan egy összetákolt Start menü-szerűség, amiben a régi elrendezést vegyítették mini csempékkel, de végül ebből sem lett semmi – egyelőre.
Ha tényleg visszatartja ezt az egyébként elég alapvető funkciót a Windows 9-ig, akkor igencsak kíváncsiak leszünk, mennyit számítanak fel a Windows 8-ról váltó felhasználóknak az új Windows-ért. Mert abban biztosak lehetnek, ha az ígérgetések ellenére kihagyják a szórásból a Windows 8 felhasználókat, az tovább fogja mélyíteni az amúgy is Rám Szakadék méretű ellentéteket a Microsoft és a felhasználók között.
2014. májusi felmérés alapján a világon használt 7 legnépszerűbb operációs rendszer
Mindeközben a Netmarketshare felmérései szerint a Windows 8.1 világviszonylatban megelőzte a Windows 8-at, az előbbi 6,35%-os, az utóbbi 6,29%-os részesedésen áll. Ezek a számok elenyésznek a Windows 7 bődületes 50,06%-a és a Windows XP 25,27%-a mellett. Hazánkban ezek a számok még sarkosabbak, a Windows 8 és 8.1 együtt tesznek ki alig 4%-ot, míg a Windows 7 közel 60%-ot ural a piacból, a nyugdíjba vonult XP is bőven 25% felett lebzsel.
A Windows 8.1 előnye annak tudható be, hogy az enyhén szólva is hiányos érzetet keltő Windows 8-at némileg ebben a verzióban pofozták helyre, nem beszélve arról, hogy a 8.1 megléte szükséges a frissítésekhez is.