A március elején bemutatott MacBook nagy port kavart a számítástechnika világában. Ennek legfőbb oka, hogy egyetlen egy darab USB 3.1-es csatlakozó került rá, ezen keresztül lehet bármit használni az almás laptoppal.
Nem kellett sokáig várni rá, hogy valaki alaposabban kézbe vegye a masinát, és felnyissa a motorházat. Ami pedig a szétszerelés után fogad minket, az több, mint meglepő. A 12”-os MacBook belsejének jelentős részét akkumulátor foglalja el. Az alaplap olyan kicsi, hogy első látásra azt hinnénk, csak egy nagyra nőtt mellékpanel.
Abban, hogy ilyen helytakarékos legyen (tabletek kapnak ekkorát vagy épp nagyobbat) a nyomtatott áramköri rész, nagy szerepet játszik az Intel Core M processzoros technológia, amit az új MacBook-nál is alkalmaztak.
A 12"-os MacBook belsejének jelentős része akkumulátor, és középen egy kis méretű alaplap – forrás: iFixit
A hűtést spártai egyszerűséggel oldották meg: egy fémkupakot helyeztek a processzorra, ami szoros összeköttetésben áll a laptop házának alsó felével, tökéletesen passzív hűtést eredményezve. Nincs ventilátor, nincsen bennragadó por. Túlmelegedés miatt persze még tönkremehet(ne), de arra befizetnénk, ismerve az Apple mérnökeinek precizitását.
A Core M processzoron egyetlen fekete fém kupak jelenti az összeköttetést a házzal, ahova leadja a hőt a gép – forrás: iFixit
A Core M köré épített alaplap igazi mestermű, mindennek kiszámolt helye és oka van – forrás: iFixit
Az alaplapra forrasztották a 8 GB DDR3 memóriát, a 256 GB-os SSD-t és minden egyéb komponenst. Enyhén szólva is merész lépés az SSD ilyen módú elhelyezése, hiszen annak cseréje csak a teljes alaplap cseréjével megoldható.
Természetesen az akkumulátor bele van ragasztva a készülékbe, ami csak jelentős erő kifejtésével és gondos odafigyeléssel távolítható el. Házilagos cseréje teljességgel ki van zárva. Maga az akkumulátor 6 cellás, amelyek jól el is különülnek egymástól a házon belül.