Laptopszaki Blog

Segítség, felpúposodott a laptopom akkumulátora! Veszélyes?

Lenyűgöző belegondolni, hogy az elmúlt 2-3 évtizedben micsoda fejlődésen ment át a számítástechnika. Az ezredforduló elején még kifejezetten ritka jelenségnek számítottak a laptopok, akinek pedig volt, valószínűleg egy 5-6, vagy akár még több kilós monstrummal közlekedett.

Az azóta eltelt időben a laptopok nem csak klasszisokkal gyorsabbak lettek, hanem az erőforrásukat biztosító akkumulátorok is rengeteget fejlődtek. Manapság már nem ritka, hogy egy laptop 10-12 órát is kibír valós használat mellett, miközben ugyanezek a gépek minden korábbinál vékonyabbak és könnyebbek.

Tovább olvasom

Hogyan történik egy laptop akkumulátor cseréje, beépítése?

A laptopok egyetlen alkatrésze, ami egyszer garantáltan cserére szorul, az az akkumulátor. Bármilyen óvintézkedéseket teszel annak érdekében, hogy ne romoljon, a kémiai folyamatok miatt kizárt, hogy örökre megtartsa az új állapotát.

Tovább olvasom

Így növeld meg a laptopod élettartamát: 10 egyszerű tipp, amit már ma alkalmazhatsz

Manapság a laptopok elengedhetetlen részévé váltak az életünknek. Valószínűleg neked is ez felel a munkahelyi feladataidért, köze van a hobbidhoz, szórakoztat és még hosszan sorolhatnánk. A fontosságukat figyelembe véve kritikus, hogy te is jól gondját viseld a laptopodnak. Ha odafigyelsz és gondoskodsz a megfelelő karbantartásáról, alaposan kitolhatod a várható élettartamát, miközben az optimális teljesítményét is fenntarthatod.

Tovább olvasom

Így tudod beállítani a laptop kijelződ fényerejét

A laptop fényerejének beállítása valószínűleg a legtöbb felhasználónak nem okoz fejtörést, ha azonban egy kicsit jobban mögé nézünk a feladatnak, egyrészt rendszerenként ez eltérő lehet, másrészt pedig sok dologra hatással van a panel fényereje, és egyáltalán a megjelenítés módja.

Tovább olvasom

Mit érdemes tudni a villámgyors NVMe SSD-kről?

A mesterséges intelligencia korában mindennél fontosabb, hogy a laptopod vagy számítógéped a lehető legnagyobb sebességgel tudjon írni az adattárolójára, és onnan később újra behívni adatokat. A HDD-ket már szerencsére többnyire maga mögött hagyta a számítástechnikai ipar, az SSD-k pedig folyamatosan, és villámgyorsan fejlődnek, szóval ha Windows futtatásáról, vagy nem extra mennyiségű adattárolásról van szó, csak ebben a technológiában érdemes ma már gondolkozni.

Tovább olvasom

Így kereshetsz pénzt a régi vagy hibás laptopoddal

Tudtad, hogy az Európai Unióban kevesebb mint 10 év alatt majdnem megduplázódott az összegyűjtött e-hulladék mennyisége? Elektromos szemétnek számítanak a kidobott, nagy háztartási készülékek, laptopok, nyomtatók, videokamerák és mindenféle fogyasztói berendezés, szolárpanelek, porszívók, kis háztartási gépek és még rengeteg más.

Tovább olvasom

5 tipp, ha hibás betűket ír a laptop billentyűzeted

Időről-időre a laptopok billentyűzete vicces dolgokat tudnak produkálni. Ha fizikailag nincs is semmi baj az eszközzel, a billentyűzet akkor is bevihet váratlak szimbólumokat vagy karaktereket, amiknek az okozó túlnyomó többségben egy rossz beállítás, esetleg egy sérült driver vagy kiegészítő szoftver.

Az alábbi cikkben mutatunk 5 gyors hibajavítást, amiken végighaladva, a hibásan működő billentyűzet szinte biztosan javítható.

Tovább olvasom

8 módszer a laptop billentyűzeted javításához

Nagyon bosszantó, amikor egy laptop első számú beviteli forrása, a billentyűzete, elkezd önálló életet élni. Ez megmutatkozhat abban, hogy más karaktereket ír, mint amit leütsz, esetleg jó karaktereket használ, de többször viszi be, mint te azt szeretnéd. Gyakori hiba, hogy 1-2 gomb egyáltalán nem működik, a végső állapot pedig az, amikor már az egész billentyűzet üzemképtelenné válik.

Ebben a cikkben végigvesszük a lehetőségeket és segítünk neked megoldani a billentyűzeteddel kapcsolatos hibajelenségeket, függetlenül attól, hogy fizikai jellegű a hiba, vagy valamilyen beállítás ment félre a laptopodon.

Tovább olvasom

Normális, hogy melegszik, forró a laptop töltője?

Bizonyára te is érzékelted már, hogy töltés során, főleg ha használat közben történik, legyen szó laptopról, mobiltelefonról vagy bármilyen hordozható eszközről, a töltők hajlamosak az akár extrémnek tűnő melegedésre is.

De miért melegszik fel a töltő? Milyen veszélyekkel jár a melegedés? És van különbség a melegedést tekintve az olcsó és drágább töltők között? Ahhoz, hogy megértsük, mi okozza a hőtermelést a töltőkben és az akkumulátorokban, a legegyszerűbb út, ha megnézzük, hogyan is történik a gyakorlatban a töltés. Az alábbi blogcikkünk azzal a céllal készült, hogy minden, a töltést érintő kérdést megválaszoljunk.

Tovább olvasom

Így ellenőrizd le a laptop akkumulátorod állapotát

Az akkumulátor gondoskodnak a kedvenc hordozható eszközeink energia ellátásáról, de sajnos nem arra lettek tervezve, hogy örökre kitartsanak. Ugyan az elmúlt évtizedekben sokat fejlődtek az akkumulátorok, továbbra sem elkerülhető ezek elhasználódása, ennek következtében pedig a cseréjük.

Az akkumulátorok élettartamát nagyban befolyásolja, hogyan vannak használva, a felhasználók nagy része nem is tudja, hogy bizonyos praktikák betartásával jelentősen kitolható az élettartam. Ezekről bővebben ebben a cikkünkben írtunk.

Tovább olvasom